Marketing internetowy

Ćwiczenia bez skrupułów

Ćwiczenia bez skrupułów

CROSSFIT –to metoda, przywieziona do nas zza Atlantyku, choć jeszcze niezbyt rozpoznawalna zyskuje sobie powoli rzesze wiernych fanów. Na czym polega to nowe cudowne zjawisko? Crossfit jest metodą treningową, która nie zna litości dla naszego organizmu, opiera się bowiem na wielu seriach intensywnych ćwiczeń wykonywanych w jak największej liczbie w jak najkrótszym czasie. Takie tempo może więc zniechęcić każdego. Pomimo to metoda ta cieszy się ogromną skutecznością.

Dlaczego tak się dzieje? Dzięki wymagającym od nas wielkiego samozaparcia treningom zyskujemy wymarzoną sylwetkę, tracimy zbędne kilogramy i wzmacniamy swoją psychikę. Podobnie męczący dla naszego organizmu jest trening tabata, który wykonywać możemy zarówno w domu, jak i na siłowni, w odróżnieniu od treningu crossfit.. Ćwiczenia w trybie CROSSFIT podobne są nieco do typowego treningu funkcjonalnego. Na każdy dzień treningowy, czyli tak zwany WOD (Workout of the Day) układany jest zupełnie nowy zestaw składający się z kilku ćwiczeń. Sam trening nie trwa zbyt długo, po odpowiedniej rozgrzewce przechodzimy do ćwiczeń właściwych, które stwarzają największy problem naszemu organizmowi. Ćwiczenia te wykonywane są w krótkich czasowo seriach, gdzie liczy się jak największa liczba powtórzeń, po ukończeniu każdej z nich od razu, bez jakiegokolwiek odpoczynku przechodzimy do kolejnego ćwiczenia i tak przez na przykład dwadzieścia minut. Tyle na ogół trwa tradycyjny trening CROSSFIT. Po nich od razu następuje rozciąganie, które ma nas uchronić przed kontuzjami. Tego typu treningi odbywają się w specjalnie do tego przygotowanych salach nazywanych CROSSFIT BOX pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają wiedzę na temat tego, jakie ćwiczenia zastosować pod konkretną osobę. WODy bowiem dobierane są indywidualnie. Sale, w których ćwiczymy CROSSFIT są zbliżone wyglądem do typowych siłowni, jednak ich parametry są większe, a różnorodność sprzętu tak samo ogromna, jak ćwiczeń z których tworzy się programy treningowe. Metoda ta zalicza się do najskuteczniejszych, a jednocześnie jest niezwykle wymagających, ponieważ podczas ćwiczeń człowiek niejednokrotnie jest tak zmęczony, ie organizm dosłownie odmawia posłuszeństwa. Mimo to niezwykle ważne jest, aby się nie poddawać i wciąż przekraczać własne słabości.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + five =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>